Головна » Суспільство » Новини АТО » Особливості справляння військового збору з сум стипендій, пенсій, матеріальної допомоги та доходів від підприємницької діяльності
1407754776

Особливості справляння військового збору з сум стипендій, пенсій, матеріальної допомоги та доходів від підприємницької діяльності

Золотоніська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області у зв’язку з запитаннями платників коротко висвітлює актуальні питання нарахування військового збору.

  1. Підприємці (за виключенням спрощенців) нараховують та сплачують військовий збір від провадження підприємницької діяльності

Фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

  1. Стипендії понад 1710 грн. підлягають оподаткуванню військовим збором

Сума стипендії, що перевищує розмір, визначений в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України (у 2015 році – 1710 гривень), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

  1. Військовий збір сплачують пенсіонери, які отримують пенсії більше 3654 грн.

Якщо сума пенсії (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) перевищує у 2015 році 3654 гривень, то частина такого перевищення оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

  1. Військовим збором оподатковується матеріальна допомога понад 1710 грн.

Військовий збір не справляється з суми наданої роботодавцем працівникові нецільової благодійної допомоги, яка сукупно у 2015 році не перевищує 1710 грн. В частині перевищення вказаної суми матеріальна допомога є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

 

Нагадуємо, що військовий збір запроваджений із 3 серпня 2014 року, його ставка складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування.

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» продовжено справляння військового збору на 2015 рік та до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Платниками збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, що отримують доходи в Україні, податкові агенти. Щодо об’єкту оподаткування. Починаючи з 1 січня 2015 року об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Так, об’єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;  доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні та доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Також нагадаємо, що 11 червня 2015 року набув чинності Закон України від №381-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору», яким звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі/продажу валюти.

З початку року на сьогодні платники Черкаської області перерахували понад 74 млн.грн. військового збору. Загалом в Україні з початку року до бюджету надійшло 3 301,1 млн. гривень військового збору.

 

comments powered by HyperComments
135 queries in 0.469 seconds.