Головна » Суспільство » Соціальний захист » Виплата допомоги на дітей одиноким матерям
ipoteka-dlya-materi-odinochki

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям

Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають матері, одинокі усиновителі (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька проведено в установленому порядку за вказівкою матері, вдови та вдівця з дітьми, мати  (батько)  дітей  у  разі  смерті  одного  з  батьків, шлюб  між  якими  було  розірвано  до  смерті, які  не  одержують на них пенсію в разі втрати годувальника.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.

Допомога на дітей одиноким матерям відповідно до Закону України „Про державну допомогу сім”ям з дітьми” з 01.01.2015 року допомога одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім”ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.   

 

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) припиняється у разі:

  • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  • позбавлення волі отримувача допомоги за рішенням суду;
  • скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
  • реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18 — річного віку;
  • надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом;
  • смерті дитини;
  • смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям ( батькам ) зупиняється у

разі:

–    тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

  • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
  • тимчасового працевлаштування дитини.

Виплата допомоги припиняється або зупиняється  на підставі обґрунтованих пропозицій органу опіки та піклування чи  державного соціального інспектора органу праці та соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Поновити виплату допомоги можливо за письмовою заявою одержувача до

органу, що призначає таку допомогу.

Право  на допомогу на дітей одиноким матерям ( батькам ) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті

одного з батьків зареєстрували шлюб, за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком ( дружиною ).

Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку ( якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років ) включно.

Розмір державної  соціальної  допомоги  одиноким матерям у 2015 році розраховується з урахуванням норм Закону України ,,Про Державний бюджет на 2015 рік”

Державна  соціальна  допомога  одиноким матерям   призначається  і  виплачується  органами  управління  праці  та  соціального  захисту  населення.

 

Ольга  Тікунова

Начальник  відділу  управління

праці  та  соціального  захисту

населення  райдержадміністрації

comments powered by HyperComments
122 queries in 0.422 seconds.